9.2 C
New York kenti
14 Nisan 2021
Kadınca

Kadın olmak

Kadın Olmak

Kadın olmak , Merhaba Sohbeten Ailesi Bu gün sizler için kadın olmak ile ilgili bir makale seçtim nedeni Türkiye’de her 4 kadından ikisi Cinayet yada Cinsel istismara uğruyor Dünya’nın ve Türkiye’nin her yerinde kadın cinayetleri gittikçe artmakta.

Kadınların erkeklerin gözünde bir mal ve ya da bir obje olarak gözükmesi ve onların üzerindeki her türlü erkek baskısını uygulaması daha basit olduğundan kadının kendini koruyamayacağı ve söz söylemeyeceği bir ülke haline geldik.

Tarihimize baktığımız zaman da kadınlar bir obje olarak görülmüş ve bu netice de saraylarda çalıştırılmışlardır.

Birer Sex köleleri olarak kullanılmışlardır Erkek egemenliği bununla sınırlı kalmamıştır.

Aslında Kadınlar bu ülke de bir obje olarak çıkarılmalı ve insanların kadınlara karşı bakış acısı değişmelidir.

Tabi kadın olmak onlar üzerindeki erkek baskını artırmak değil aslında kadınları koruma altına alarak daha güvenli daha huzurlu bir birey olarak yetiştirmeliyiz.

Kadın olmak ve İslam

İslam kadını en yüksek dereceye çıkarmıştır İslamiyet kadına aynı zaman da kıymet vermiştir bunun haricinde hiç bir din kadına önem vermemiştir.

Ne güzeldir ki En büyük cennet kadınlarımızın ayaklarının altındadır kadınlara İslamiyet bu konuda daha hak ve özgürlük vermiştir.

Kadın olmak ve Özgürlük

Aile İçi Şiddet ve İstismar

Kadınlara TBMM de seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. İlk Pilot olan Sabiha Gökçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi istikbal göklerdedir sözü ile birlikte anlam kazanmıştır.

Diğer bir kanayan yaramız ise çocuk tecavüzleri ve istismarları bizleri endişelendirmektedir. Aileleri tarafından yada Akrabaları tarafından şiddete maruz kalıp daha sonra hayatlarını yitiren o kadar masum çocuk var ki.

Ya amca çocuğu  ve ya da ailenin akrabalarından birinin cinsel istismarına maruz kalmış de vahşice öldürülmüş çocukların vebalini kim verecek acaba ?

Günün her saat her dakika kadın cinayetleri ve çocuk istismarları yaşanmakta. Daha az önce yolda yürüyen kadına durup onun çalışıp çalışmadığını gidecek yere kadar bırakmak istediğini söyleyen bir araç bile gördüm.

Yolda yürürken erkeklerin ağır hakaretlerine baskılarına maruz kalan kadınlar yolda yürürken bile artık güvenli bir şekilde yürüyemez bir hale geldi.

Toplumların düşünceleri değişmedikçe yok olmaya mahkum  ve yobaz bir toplum haline gelmeleri daha kolaydır.

Sadece Türkiye’de değil Bu gün Dünya’nın her yerinde kadınlara şiddet ve tecavüz eylemleri gerçekleştirilmektedir.

Özge Can Arslan , Münevver Karabulut gibi bir çok masum kadın bu gün vahşice katledilmekte ve yaşama hakları ellerinden alınmaktadır.

Daha Temiz daha güvenli toplum için Kadınların yaşama ve kendi ayaklarının üzerinde durmasına izin verilmelidir.

Kadın Endüstri Meslek Liseleri , Liseler , Orta Okullar da kızlarında okumaya hakkının olduğunu unutmayalım .

Örneğin adam kızını hiç okutmamış bas bas bağırıyor kadın doktor yok mu diye sen ve senin gibileri kızların okumasına izin verdiniz mi diye sormazlar mı adama.

Bizler Kadın Cinayetlerinin ve Çocuk Tecavüzlerinin artık son bulmasını istiyoruz ve bu konuda .

“Adalet Mülkün Temelidir.”

İfadesinin Gerçek anlamda kullanılması adaletin tam anlamı ile yerine getirilerek gereken cezayı en ağır şekilde verilmesini istiyoruz.

İlerici demokratik toplumlar da kadınlar her zaman önem kazanmış bir çok faktör de karşımıza çıkmışlardır. Bunu da unutmamak lazım.

Evet Sohbeten ailesi bir makalemizin daha sonuna geldik bizler bu ülke de yaşan herkesin eşit ve zararsız bir şekilde yaşamasını istiyoruz.

 

Dilerseniz diğer konumuz olan Sohbeten Sohbet  makalesine de göz gezdirebilirsiniz.

Keyifli huzurlu sohbetler dileriz.

 

 

2 comments

Liva 20 Ekim 2020 at 11:24

Kadın olmak kadar Zor bir şey yok aslında. Üzerinde her sorumluluğu taşıyan kadınlar fakat kıymet görmeyen ve harcanan da kadınlar. Emeğine sağlık harika bir makale.

Reply
HePYeK 20 Ekim 2020 at 11:40

Söze şöyle başlamak istiyorum.
Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir.
Ona bir ev verirseniz, size bir yuva verir.
Ona sebze verirseniz, size yemekler verir.
Ona bir gülücük verirseniz, size kalbini verir.
Ona bir şarkı söyleyin, size konserler verir.
KADIN kendisine verileni çarpıp çoğaltarak size geri verir.
Bu yüzden kadına şiddet, istismar vesaire yapılması çok yanlış ve Terstir.

Biz nasıl baskı ve şiddete maruz kalmak istemiyor isek, kadınların da maruz kalmaması gerekir.
Bizi kadından farklı kılan tek şey cinsiyet, Yaradan özene bozene yaratmis. zaten Dünya kadın ve erkek olduğu için var. Varlığımızı yok etmeyelim.
WESSELAM.

Reply

Leave a Comment