11.4 C
New York kenti
14 Nisan 2021
Genel Sohbet Odaları

Farkındalık

Farkındalık

Farkındalık , Merhaba Sohbeten Sakinleri sizlere bu gün farkındalık konusunu seçtim.

Aslında konunun asıl amacı insanları bir birlerinden dil , ırk , renk olarak ayırmadan aynı ortamda bulunarak tanışabilmek ve onlarla birer dost olmaktır.

Dünya genelinde her yer de ırkçılık ve ayrımcılık olmaktadır hele ki renk farklığı ve dil farklığı olması bunlardan bir tanesidir.

Farkındalık Nedir

Kainat yaratılırken insanlar farklı diller de ve farklı inançlar da doğmuştur.

Farklı Olmak nedir ? 

Siyahlar , Beyazlar diye ayrımcılık yapılmıştır. Özellikle Siyahi insanlar köle olarak kullanılmış ve onlara zulüm edilmiştir.

Beyaz insanların sömürge sistemi ile de köleleştirmenin sonucuna bu gün hala ırkçılık yapılmaktadır.

Bir çok insan katliamlar sonucunda bu gün hala anılmaktadır. Tarihin en kara lekelerinden olan bu katliamlar özellikle dil , din , ırk fark etmeksizin uygulanmaktadır.

Bunlar üzerinden hala siyaset yapılmaktadır. Son zamanlar da artan bu ırkçılık sistemi dünya genelinde hala devam etmektedir.

Açlık ve yokluk sisteminde insanlar bu gün hala savaş ve çıkarların altında ezilmektedir.

Farkındalık

Alman Nazilerinin , Yahudiler üzerinde yaptıkları katliamlar , Müslüman olan insanlara yapılan ayrımcılık ve katliamlar hala günümüz den bu güne kadar devam etmektedir.

Ermenilerin yaptığı soy kırım ve katliamlar ,  İnsanların üzerinde uyguladıkları bin bir türlü işkenceler de buna dahildir.

İşte biz bu yüzden konuyu seçerken farkındalık yaratmak amacı ile yazmaya başladık bizler hiç bir zaman insanlar arasında ayrımcılık yapmamaya çalıştık.

Dili dini rengi ne olursa olsun insanları hiç bir zaman diğer insanlardan farklı olarak görmedik .

Aslında bu konunun başlığı Şu şekilde olabilirdi Irkçılık ve Savaşlar ama biz bu  başlığı yazmak yerine farkındalık yaratmak istedik.

Hadi gelin biraz empati yapalım siz bir siyah olsaydınız ve size ırkçılık yapsalar idi bu hoşunuza gider miydi .

Bizce gitmezdi neden mi insanların size farklı gözlerle bakması ve size karşı yapılan hiç bir baskıya boyun eğmek istemezsiniz.

Dininiz farklı olabilir inançlarınız farklı olabilir ama sonuçta hepimiz insanız ve hepimiz can taşıyoruz bir annenin evladının gözünün önünde öldürülmesi ya da bir babanın çocuğunun gözünün önünde öldürülmesi sizce hoş bir durum mudur ?

Farklı olmak ve farklı dinlere mensup olmak bizim tercihimiz değildir.

Bu nedenle insanlara karşı bakış açısı oluşturur iken dikkat etmemiz gereken ya onun yerinde biz olsaydık yaklaşımıdır.

Siz siz olun hiç bir zaman hiç bir insanı dil din ve ırk olarak yargılamayın ve onlara karşı hep hoş görülü olarak yaklaşın.

Bir makalenin daha sonuna geldik dilerseniz Sohbeten , Kadın olmak konularına da göz atabilirsiniz.

İsterseniz de Sohbet kanalımıza giriş yaparak yeni arkadaşlarla tanışabilir onlarla aynı zaman da aynı ortamda muhabbet edebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Google arama motorunda Sohbeten Sohbet yazarak da web sitemiz den giriş yapabilirsiniz.

Eğer isterseniz tablet , bilgisayar , telefon gibi araçlarla da günün her saatinde canlı ve görüntülü olarak muhabbet edebilirsiniz.

Sohbeten Ailesi olarak her zaman keyifli huzurlu Bol muhabbetler dileriz.

Bir başka makale de görüşmek üzere.

 

Related posts

Sohbeten Sohbet

admin

Yetişkin Sohbet

admin

Leave a Comment